Hurghada

Tyrkysové vody Rudého moře lemované kilometry prosluněných pláží...Vše o Hurghadě

Dovolená v Hurghadě - vše co potřebujete vědět

Hurghada je největší turistické centrum v Egyptě. Bývalé rybářské městečko oplývá dlouhými písčitými plážemi, korálovými útesy (s ponorkou pro ty, kdo se nepotápějí) a je výchozím místem pro výlety do Luxoru nebo Káhiry. Hurghada nabízí i typické arabské tržiště a čajovny. V hotelech najdete klasické sportovní vyžití. Čeká vás ideální dovolená.
 • Hurghada

  Město Hurghada je živé prázdninové místo, které můžeme pomyslně rozdělit na tři části. V jižní části zvané Sakkala se nachází rybářský a sportovní přístav, odkud každý den vyplouvají lodě na potápěčské a šnorchlovací výpravy. Druhou nejdůležitější částí letoviska je Dahar neboli Downtown, kde se nalézá nepřeberné množství obchůdků a stánků se suvenýry, soškami egyptského božstva, vodními dýmkami, šperky, papyrusem, čaji, kořením a spoustou dalšího zboží, o jejichž cenách se zde tradičně smlouvá. V Daharu je několik mešit, bazar a celkem rušné ulice nejsou tolik zaplněny turisty. Na cestu ze Sakkaly do Daharu doporučujeme využít služeb taxi nebo mikrobusů. Zatímco v Daharu na vás dýchne atmosféra Egypta a arabského světa, Sakkala je moderním turistickým centrem Hurghady. Provoz zde neutichá ani v pozdních nočních hodinách. Procházky centrem, nakupování a smlouvání, ochutnávka vodní dýmky, příjemné posezení v některé z mnoha restaurací či barů nebo návštěva orientální čajovny vám jistě zpříjemní váš večer. Dále nesmíme zapomenout na hotelovou zónu, táhnoucí se na jih, v délce cca 20 km, které se někdy přezdívá Village Road.

 • Makadi Bay

  Letovisko Makadi Bay je proslulé zejména díky svým nádherným plážím, krásným korálům a příjemnému klimatu. Je to místo ideální pro šnorchlování. Známý je zejména záliv Sharm El Arab, který je považován za jedno z nejlepších míst k potápění. Nacházejí se zde převážně luxusnější hotely se službami na vysoké úrovni. Makadi má své malé centrum s obchůdky a bankou, po kterém jezdí minivláček. Centrum města Hurghada je vzdáleno cca 35 km.

 • Safaga

  Malé městečko na jižním pobřeží hurghadské riviéry je klidnějším prázdninovým letoviskem a patří mezi nejoblíbenější potápěčské lokality a je oázou pro milovníky windsurfingu. Na své si přijdou také milovníci šnorchlování díky krásným korálovým útesům. Kromě bohatého podmořského světa zde naleznete i překrásné písčité pláže, a tak je Safaga velmi vhodným místem pro rodiny s dětmi. Atmosféra je zde klidnější, na malé promenádě se nachází několik obchůdků, restaurací a tradičních kaváren.

 • Soma Bay

  Toto exkluzivní letovisko se nachází na poloostrově, který je ze všech stran omýván Rudým mořem. Jsou zde výborné podmínky pro potápění a windsurfing a nádherná písčitá pláž s širokou nabídkou vodních sportů. Soma Bay disponuje navíc také krásným golfovým hřištěm Cascades, jež společně s luxusním hotelem Sheraton tvoří pátý nejlepší golfový rezort na africkém kontinentu.

 • El Gouna

  Přibližně 30 km severně od Hurghady se nachází malá orientální vesnička s hotely rozmístěnými kolem lagun. Koupat se můžete nejen v nich, v ale i na krásné pláži. Z každého hotelu tam pravidelně odplouvají lodičky. El Gouna je se svou vzdušnou architekturou a velice klidnou atmosférou ideálním místem pro ty, kteří touží po lenošení, stranou od rušného města. Nachází se zde spousta obchůdků, restaurací a kaváren a také jachetní přístav a akvárium. Na plážích naleznete bohatou nabídku vodních sportů a jsou zde také surfařská a kitesurfařská centra. V pravidelných intervalech je zajištěna doprava do Hurghady. El Gouna disponuje také mistrovským golfovým hřištěm vhodným jak pro náročné, tak i pro začínající golfisty.

 • Sahl Hasheesh

  V okolí Hurghady najdeme i další turistická střediska. Velmi oblíbeným je také luxusní středisko Sahl Hasheesh, které je postaveno ve stylu Spojených arabských emirátů a nachází se jen pouhých několik kilometrů od centra Hurghady.

   

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!