Bulharsko

Bulharsko je země, která vám nabídne vše. Moře, krásné písečné pláže, malebná městečka, staré kláštery i moderní letoviska, vysoké hory.Vše o Bulharsku

Bulharsko

5 dní již od
5 990 Kč

Dovolená v Bulharsku - vše co potřebujete vědět

Bezpečnost, kratší doba letu, písčité pláže s pozvolným vstupem do vody, spousta památek a také nízké ceny – to jsou jen některé z hlavních předností Bulharska, jež se nachází na jihovýchodě Evropy, na Balkánském poloostrově. Navíc Černé moře zůstává teplým až do konce října! Vydejte se s námi na Slunečné pobřeží (Burgas), do Sozopolu či Primorska.

Národní parky

Toužíte prožít aktivní a prosluněnou dovolenou, obdivovat úžasné přírodní scenérie a poznat krásná starobylá místa? Pak právě Bulharsko bude jasnou volbou! Tato země má úchvatné pobřeží s atraktivními písčitými plážemi, rozmanitou přírodu s množstvím národních parků a letoviska s romantickými historickými centry. Bonusem je vynikající kuchyně!

Bulharská růže

Bulharská růžeÚdolí růží – tak se jmenuje 120 km dlouhá dolina mezi pohořími Stará planina a Sredna Gora. Název je odvozen od toho, že se zde pěstují nejvoňavější růže z celého Balkánského poloostrova, jde o druh Rosa Damascena. Hlavně od poloviny května do poloviny června hýří oblast jejich barvami a vůní. Centrem Údolí růží je město Kazanlak, jež má ve znaku květ růže a návštěvníky zve do Muzea pěstování růží. Město je pod ochranou UNESCO a z pěstování růží žije již více než sto let. Lisuje se z nich proslulý růžový olej, který ve světě nemá konkurenci. K výrobě jednoho gramu oleje se musí zpracovat tři kilogramy okvětních plátků růží. Aby květy vydaly co největší množství oleje, musí se sbírat těsně po východu slunce, kdy jsou vlhké od rosy.

Bulharská vína

VínoPěstování vinné révy má v Bulharsku dlouhou tradici. Jeho počátky sahají až do doby antiky před třemi tisíci lety. Víno je dodnes jedním z nejpopulárnějších alkoholických nápojů Bulharska a je důležitým vývozním artiklem. Geografické podmínky spolu s poměrně vlhkým a teplým podnebím přímo vybízejí k pěstování a výrobě vína. Bulharská vinařství ročně vyprodukují 4 milióny hektolitrů vína. V době turecké nadvlády (14.–19. století) pěstování vinné révy značně omezil islám. Dnes bulharská vína zažívají renezanci a svojí kvalitou mohou konkurovat vínům z Francie, Itálie nebo Španělska. Hlavními odrůdami, které se pěstují v Bulharsku jsou Cabernet Sauvignon, Merlot, Sauvignon Blanc, Chardonnay nebo Tramín.

 • Velvyslanectví ČR v Bulharsku

  G. S. Rakovski 100,
  1000 Sofia
  + 359 29 48 68 00
  + 359 29 48 68 18
 • Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR

  Krakovská 6
  110 00 Praha 1
  +420 222 211 258
  +420 222 211 728

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!