Bulharsko

Bulharsko je země, která vám nabídne vše. Moře, krásné písečné pláže, malebná městečka, staré kláštery i moderní letoviska, vysoké hory.Vše o Bulharsku

Bulharsko

5 dní již od
5 990 Kč

Dovolená v Bulharsku - vše co potřebujete vědět

Bezpečnost, kratší doba letu, písčité pláže s pozvolným vstupem do vody, spousta památek a také nízké ceny – to jsou jen některé z hlavních předností Bulharska, jež se nachází na jihovýchodě Evropy, na Balkánském poloostrově. Navíc Černé moře zůstává teplým až do konce října! Vydejte se s námi na Slunečné pobřeží (Burgas), do Sozopolu či Primorska.

BULHARSKÁ KUCHYNĚ

V hotelích z naší nabídky najdete převážně jídla mezinárodní kuchyně obohacená o prvky kuchyně bulharské. Ta je vyhlášená především jídly ze zeleniny, masa vepřového, kuřecího, jehněčího i mletého či pokrmy z ryb. Můžete zde ochutnat výborné sýry a saláty. Bulharská kuchyně s oblibou používá olivový olej, vinný ocet, česnek a místní koření, bílý slaný sýr z kravského nebo ovčího mléka a jogurt. Typickou úpravou masa je pečení na rožni nebo roštu. Určitě vám zachutnají i aperitivy, kvalitní vína a pivo. Mezi bulharské speciality patří karbanátky kjufteta, džuveč (teplé jídlo z rýže, masa a zeleniny, je podobné rizotu), plněné papriky, tarator (studená polévka vyrobená z kyselého mléka, nastrouhané okurky, kopru a případně česneku), musaka (teplé jídlo připravené z brambor, zeleniny a mletého masa), šopský salát (kromě syrových paprik, okurek, rajčat a bílého sýra se do něj přidávají i pečené paprikové lusky a cibule), keftě a kebabče (jsou to bochánky, karbanátky nebo válečky pomletého masa připravené na roštu, podávají se se salátem nebo s hranolky), kaškaval (ovčí, kraví nebo smíšený sýr; podává se občas jako dezert nebo k vínu) či škembe čorba (hustá dršťková polévka, která často vydá i za druhé jídlo, jí se s chlebem). 

Mezi bulharské speciality patří hlavně

• Karbanátky Kjufteta
• Džuveč
• Plněné papriky
• Tarator (studená polévka vyrobená z kyselého mléka, nastrouhané okurky, kopru a případně česneku)
• Musaka (teplé jídlo připravené z brambor, zeleniny a mletého masa)
• Šopský salát (kromě syrových paprik, okurek, rajčat a bílého sýra se do něj přidávají i pečené paprikové lusky a cibule; celý salát se před podáváním zalije zálivkou z octa, oleje a soli)
• Keftě a kebabče (jsou to bochánky, karbanátky nebo válečky pomletého masa připravené na roštu, podávají se se zeleninovými saláty nebo s hranolky)
• Kaškaval (ovčí, kraví nebo smíšený sýr; podává se občas jako dezert na konci jídla nebo k vínu.)
• Škembe čorba (hustá dršťková polévka, která často vydá i za druhé jídlo a jí se s chlebem)

ORIENTAČNÍ CENOVÉ RELACE

Ceny jsou v této destinaci podobné cenám v České republice, ne-li nižší. V turisticky vyhledávaných oblastech v letní sezoně mohou být ceny vyšší.

Lehátka a slunečníky 16 BGN/set (2 lehátka + slunečník)
Voda 2l 1,50 BGN
Pizza 1/4 2,50 BGN
Jednoduché menu 5-6 BGN
Káva 2 BGN
Coca-cola 2l 2,50 BGN
Salát 4-7 BGN
Sendvič 4 BGN, subway 7-10 BGN
Gyros 4 BGN
Pokrm z ryb 5-25 BGN (v taverně či restauraci)
Víno v restauraci láhev 750 ml 15-25 BGN
Pivo v restauraci min 2 - 4 BGN
Ouzo v restauraci 3 BGN
Pivo v obchodě 0,80 BGN
Ouzo v obchodě láhev 0,5 - 7 BGN
Zmrzlina 0,5-3 BGN
Opalovací krém 10 BGN
Dětské pleny 30-40 BGN - balení 40/ks
Chléb 1,50 BGN
Sluneční brýle 10 BGN
Pohled 0,5- 1 BGN

 • Velvyslanectví ČR v Bulharsku

  G. S. Rakovski 100,
  1000 Sofia
  + 359 29 48 68 00
  + 359 29 48 68 18
 • Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR

  Krakovská 6
  110 00 Praha 1
  +420 222 211 258
  +420 222 211 728

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!