Nepropásněte posledních pár dní největších slev a výhod! Platí jen do 30. 10. 2016

Slunečné pobřeží

Přes 8 km dlouhá pláž se zlatavým pískem, vynikající kuchyně - to je Slunečné pobřeží.Vše o Burgasu

Burgas

8 dní již od
8 690 Kč
Zobrazit 4 778 zájezdů

Dovolená v Burgasu - vše co potřebujete vědět

Toužíte prožít aktivní a prosluněnou dovolenou, obdivovat úžasné přírodní scenérie nebo poznat krásná historická místa? Pak právě Bulharsko pro vás bude jasnou volbou! Tato země má úchvatné pobřeží s krásnými písčitými plážemi, rozmanitou přírodu s velkým množstvím národních parků a letovisek s romantickými historickými centry. Nechybí ani vynikající bulharská kuchyně a pohostinnost místních obyvatel. Bulharsko je místem, kde si vychutnáte dovolenou se vším všudy!

 • Pomorie

  Pomorie patří mezi nejpopulárnější oblasti v Bulharsku, leží na podlouhlém poloostrově, 12 km severně od Burgasu a 18 km jižně od Slunečného pobřeží, a má 7 km dlouhou písčitou pláž. Původně se jedná o řecké město. Pomorie má velmi malebné centrum s příjemnou promenádou, která nabízí spoustu barů, kaváren a restaurací, ve kterých můžete ochutnat vybrané speciality bulharské kuchyně. Nedaleko centra se nachází křišťálové Pomorské jezero, které je významným těžištěm soli. Letovisko je již dlouho navštěvováno díky lázeňským službám – jedná se o léčebné a bahenní kůry k léčbě pohybového ústrojí, kožních chorob, lupenky, gynekologických potíží, onemocnění nervové soustavy nebo dýchacích cest. V okolí letoviska se nacházejí rozsáhlé vinice a ovocné sady.

 • Ravda

  Ravda je menší příjemné letovisko v blízkosti Nesebaru, které se stále rozrůstá. Ačkoliv nedosahuje zdaleka velikosti Burgasu, i zde naleznete spoustu obchůdků a míst, kde ochutnáte místní speciality a zažijete bulharskou kulturu. Nechybí ani populární aquapark, který ocení především mladí a rodiny s dětmi. Kromě relaxace na krásné písčité pláži Ravda nabízí různá sportovní vyžití, zejména spojená s vodními sporty. Vyzkoušet tak můžete např. potápění, kitesurfing, windsurfing, jízdu na vodních lyžích nebo skútrech. Okolí směrem do vnitrozemí se výborně hodí pro pěší turistiku.

 • Nesebar

  Nessebar patří mezi nejnavštěvovanější bulharská letoviska na pobřeží Černého moře. Nachází se na cestě z Burgasu do Varny. Starý Nessebar je jednou z bulharských městských památkových rezervací, je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO a patří k nejstarším městům v celé Evropě. Původní název Menebria, které město získalo po svém zakladateli, thráckém králi Menasovi, se změnilo na Mesebria, od něhož již byl jen krůček k dnešnímu názvu. Nový Nesebar je naopak moderní městečko ležící asi 500 m od starého centra. Právě tato část se stále rozrůstá o nové hotely, obchody a restaurace.

 • Slunečné pobřeží

  Slunečné pobřeží je největším letoviskem ležícím přibližně 40 km severně od Burgasu a 5 kilometrů od Nesebaru. Oplývá dlouhou písčitou pláží s pozvolným vstupem do moře. Díky příjemným klimatickým podmínkám je Slunečné pobřeží jedním z nejvyhledávanějších letovisek u Černého moře a je držitelem „Modré vlajky“, prestižním oceněním pro letoviska s nadstandardní čistotou pláže i moře.

 • Svatý Vlas

  Svatý Vlas je rychle se rozvíjející přímořské letovisko s plážemi s pozvolným vstupem do moře. Název nese po středověkém klášteru Sv. Vlase, který se kdysi na tomto místě nacházel.

 • Elenite

  Elenite je poměrně nové přímořské letovisko, které se rozprostírá asi 10 kilometrů severně od Slunečného pobřeží. Krásné 800 metrů dlouhé písčité pláže se táhnou kolem malebné zátoky. Je zde velmi dobré autobusové spojení s Nesebarem a Slunečným pobřežím. Městečko obklopuje dech beroucí přírodní scenérie a pro svoji klidnou atmosféru je ideální pro odpočinkovou dovolenou.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!